Ploeger to holenderska firma z długą historią. Specjalizuje się w produkcji zaawansowanych maszyn rolniczych. Szczególnie znana jest z kombajnów do zbioru warzyw. W Polsce reprezentuje ją firma Agrowiec.

Historia i rozwój firmy Ploeger

Firma Ploeger powstała w 1959 roku. Założył ją Gerrit Ploeger w Holandii. Początkowo tworzył maszyny dla lokalnych rolników. Skupił się na sprzęcie do zbioru warzyw. Pierwszy kombajn do groszku zbudowano w 1982 roku. Był to model 3600. W 2002 roku firma zaprezentowała kombajn do fasoli.

W 2011 roku Ploeger połączył się z Oxbo International. Powstała Grupa Ploeger Oxbo. Koncern dostarczał maszyny pod różnymi markami. Należały do nich Oxbo, Ploeger, Bourgoin i FMC. Od 2023 roku wszystkie maszyny sprzedawane są pod marką Oxbo. Nowy branding wprowadzono globalnie.

Ploeger skupił się na maszynach samojezdnych. Ich maszyny często mają imponujące rozmiary. Firma posiada własną fabrykę w Roosendaal. Zajmuje ona 10 000 metrów kwadratowych. Pracuje tam 110 osób. Rocznie produkuje się około 50 jednostek. Fabryka ma magazyn części zamiennych. Posiada także nowe biura. Znajduje się tam aneks do renowacji używanego sprzętu.

Produkcja wykorzystuje nowoczesne technologie. Maszyny powstają przy użyciu wycinarek laserowych. Stosuje się także tokarki sterowane numerycznie. Ploeger ma własny dział elektroniki. Rozwija własne oprogramowanie wewnętrzne. Firma dostosowuje produkty do potrzeb klientów. Preferuje bezpośrednią sprzedaż. „Tworzenie maszyn tak delikatnych dla zbiorów jak ludzka ręka jest obsesją Holendra Ploegera.” – to filozofia firmy.

Ploeger planuje rozwój globalny. Chce rozszerzyć usługi handlowe. Szczególnie w pobliżu nowych zakładów przetwórstwa. Będzie działać przy produkcji nasion.

Specjalizacja maszyn Ploeger

Ploeger specjalizuje się w kombajnach do zbioru warzyw. Są to maszyny do groszku zielonego. Zbierają także fasolę szparagową. Radzą sobie ze szpinakiem i kukurydzą. Służą do zbioru kapusty i ziemniaków. Wykorzystuje się je również przy zbiorze marchwi. Firma koncentruje się na maszynach samojezdnych. Ich gama obejmuje sprzęt o dużych gabarytach.

Dostępne kategorie maszyn to między innymi:

  • Kombajny do zbioru roślin strączkowych.
  • Sprzęt do zbioru ziemniaków.
  • Kombajny ziemniaczane i kopaczki.

Firma oferuje różne modele kombajnów. Są to maszyny znane na całym świecie. Maszyny Oxbo do zbioru owoców kupisz w firmie Hortech.

Wybrane modele kombajnów Ploeger

Kombajn Ploeger AR-4BX

Model AR-4BX to zaawansowany kombajn. Jest przeznaczony do zbioru ziemniaków. Zapewnia efektywność pracy w polu. Posiada wysokowydajny transporter. Ma hydrauliczny napęd z regulacją prędkości. Przesiewacze są kluczowym elementem systemu oczyszczania. Kombajn ma trzy przesiewacze.

System napełniania zasobnika jest automatyczny. Wyposażono go w gumowe łopatki. Czujnik laserowy kontroluje napełnianie. Jednostki kopiące mają uniwersalne uchwyty noży. Posiadają zabezpieczenie ścinanym bolcem. Systemy czyszczące obejmują rolki gwiazdowe. Mają także automatyczny program rozładunku. Zasobnik ma pojemność 14 ton. Posiada hydraulicznie napędzany przenośnik podłogowy. Kombajny AR-4BX to przykład zaawansowanej technologii.

Kombajn Ploeger EPD 538

Kombajn Ploeger EPD 538 służy do zbioru groszku. Egzemplarz z Kujaw pochodzi z 2013 roku. Spotkano go na polach Bonduelle Polska. Prezentowano go w firmie EuroTech. Zbiór groszku odbywa się w czerwcu lub lipcu.

Model EPD 538 ma silnik Deutz AG. Jego moc wynosi 402 KM. Maszyna posiada hydrostatyczny napęd. Napęd działa na cztery koła. Wymiary kombajnu to: długość 11095 mm, szerokość 3995 mm, wysokość 3999 mm. Promień skrętu wynosi 8,78 metra. Waga maszyny to 22,6 tony. Kombajn zbiera około 2 hektarów na godzinę. Wydajność zależy od warunków polowych.

Ile hektarów na godzinę zbiera kombajn Ploeger EPD 538?

Kombajn Ploeger EPD 538 zbiera około 2 hektarów na godzinę. Zależy to od konkretnych warunków panujących na polu.

Kombajn Ploeger EPD 540e

W 2007 roku seryjne maszyny zastąpiły serię EPD 230. W ofercie znalazł się model EPD 540e. Posiada kabinę Claas Vista. Ma przednie gąsienice. Wyposażono go w nową głowicę do groszku. Silnik to szwedzki Scania DC09. Ma pojemność 9,3 litra. Jego moc wynosi 396 KM.

Model CM4240 to samojezdna zgrabiarka taśmowa. Jest to także produkt firmy Ploeger.

Ploeger w Polsce: Firma Agrowiec

Firma Agrowiec reprezentuje markę Ploeger w Polsce. Znajduje się w Starczówku koło Ziębic. Agrowiec dostarcza rozwiązania techniczne. Obsługuje przetwórnie warzyw. Wspiera producentów rolnych. Reprezentuje marki Ploeger, Oxbo i PMC Harvesters. Specjalizuje się w maszynach do zbioru warzyw.

Agrowiec oferuje kompleksowe wsparcie. Zapewnia wsparcie techniczne. Świadczy także usługi doradcze. Sprzedaje oryginalne części zamienne. Produkuje również nietypowe części. Firma oferuje serwis maszyn. Usługi świadczone są w siedzibie. Serwis dostępny jest także na miejscu pracy maszyny.

Agrowiec prowadzi sprzedaż ogumienia. Pomaga w doborze odpowiednich opon. Wykonuje geometrię kół. Przeprowadza także naprawy opon. „Dobierzemy opony do każdej maszyny” – tak brzmi sugestia firmy.

Firma posiada własne gospodarstwo rolne. Jego produkty są cenione przez odbiorców. Lokalni klienci mają dostęp do parku maszynowego gospodarstwa. Agrowiec współpracuje z lokalnymi gospodarzami.

Gdzie znajduje się firma Agrowiec?

Firma Agrowiec znajduje się w Starczówku koło Ziębic. Reprezentuje w Polsce maszyny marki Ploeger.

Możesz skontaktować się z pracownikami Agrowiec.

Zjednoczenie marek pod nazwą Oxbo

Holenderski koncern Ploeger Oxbo Group podjął ważną decyzję. We wrześniu ogłoszono unifikację marek. Maszyny będą sprzedawane pod jedną nazwą Oxbo. Dotyczy to produktów z roku modelowego 2023. Decyzja obejmuje marki Oxbo, Ploeger, Bourgoin i FMC. Zostały one zjednoczone pod wspólnym szyldem. Wcześniej koncern dostarczał produkty pod tymi różnymi nazwami. Nowy branding wprowadzono na całym świecie. W Polsce marki te reprezentuje firma Agrowiec.

Rynek maszyn używanych Ploeger

Na rynku dostępne są używane maszyny Ploeger. Można je znaleźć na portalach ogłoszeniowych. Przykłady to kombajny do roślin strączkowych. Dostępny jest także sprzęt do ziemniaków. Marki maszyn obejmują Ploeger i wiele innych.

Przykładowe używane modele Ploeger to:

  • EPD520: rok 1991, 10800 godzin pracy.
  • AR-4BX: rok 2019, 2500 godzin pracy.
  • EPD540 OXBO: rok 2015, 6400 godzin pracy.
  • EPD538 OXBO: rok 2008, 9500 godzin pracy.

Maszyny te znajdują się w różnych lokalizacjach. Dostępne są w Holandii czy Niemczech. Można je znaleźć także na Węgrzech i w Szwecji. Ceny często podawane są do uzgodnienia. Na przykład, firma E. Engbers Söhne GmbH w Venlo, DE, oferuje maszyny Ploeger.

Czy można kupić używane maszyny Ploeger?

Tak, używane maszyny Ploeger są dostępne na rynku. Można je znaleźć na portalach ogłoszeniowych.

Zobacz także:

Man 11
Dominik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *